Monday, 12 December 2016

Kapitola devátá: Roztržky a rozhodnutí


 • Když Rose zjistila, že cestují s upírem (dokonce se dvěma!), nebyla z toho moc nadšená a rozhodla se zjistit, o co tu jde. Následovala svižná a krvavá potyčka, během které se Ágnes podařilo žezlo spolknout, Mark jí ho zase vytáhl z břicha ven, a potutelně se usmívající starý elf Arias jej nakonec, když to vypadalo, že potyčka nebude brát konce, odčaroval se slovy, že jej zase naleznou, až se vrátí do svého světa.
 • Rozezlená Rose prohlásila, že s upírkou cestovat nebude, a rozhodně se nebude bavit s nikým, kdo ji podporuje. Práskla za sebou dveřmi a vydala se – když už byla v té Férii – na svatbu své přítelkyně Evelyn. Cestou, poté, co se dobývala na záchod (nebo do klenotnice, podle toho, které verzi budete ochotni věřit), vyslechla rozhovor několika elfských šlechticů. Ukázalo se, že elfští páni schválně udržují zavřené portály, aby se klání o vedoucí pozici nemohl účastnit jeden z nich, který zůstal vězet v lidském světě.
 • To samé se dozvěděl Mark a Ágnes od Ariase: jakýsi Ian Craig Cairn Farrell, jeden z elfích pánů (pán Domu olší), upadl u ostatních v nemilost (prý se příliš zabývá lidskými věcmi, třeba jakýmisi technologickými vymoženostmi a podobně). Protože neprozřetelně sídlí v zemi lidí, ostatní elfové spojili svou moc a „zamkli“ ho venku. Jenomže on se zřejmě snaží dostat zpátky dovnitř a mohl by mít něco společného s těmi mrtvými dětmi.
 • Mark vyrazí na Evelynin zámek. Ágnes se cestou odpojí, protože slunce stojí vysoko na obloze, a ukryje se v malé jeskyni. Tam najde chumel krys, které se kroutí okolo jedné velké krysy. Ágnes sama přijme polokrysí potvoru a naváže s menšími krysami telepatický kontakt.
 • V tom okamžiku se v chodbičce objeví Rose s Evelyn, které na chvíli opustily svatbu, aby ulovily upírku. Evelyn kolem Ágnes, která vypadá v polokrysí podobě dost děsivě, udělá mříž z měsíčního světla, než ji ale Rose stihne zapíchnout, Ágnes vyprchá hlohovice a přenese se zpět do světa lidí.
 • To samé se stane později i Rose a Markovi, po krátkém setkání se skupinou elfů vedených Evelyniným nastávajícím manželem, kteří „unesenou nevěstu“ vyrazili hledat.
 • Zpět v zemi lidí zjistí Mark, že starý elf poťouchle přidělil žezlo jemu. Poté, co se mu podaří odpálkovat až příliš přátelského komisaře, který mu určitě chce pomoct ve vyšetřování těch chudáků dětí (o kterých do té doby neslyšel), se mu podaří znovu se nechat (byť krátkodobě) ubytovat u Rose. Předá jí žezlo a v noci pověří několik krys, aby hlídaly. Také se mu podaří zajistit audienci u Iana Farrella.
 • Ágnes se staví v Klubu dobrodruhů, znovu si opíše runy z mrtvého dítěte, a vydá se za lordem Farrelem, u kterého se jí podaří získat na druhý den audienci. Pak vyšle noční zvěř, aby vystopovala žezlo a zjistí, že se nalézá u Rose v pokoji. V podvečer se ještě jde nakrmit a přichomýtne se na bál, kde je zrovna hostem i Ian Farrell – a protože s sebou má neopatrnou společnici v purpurových šatech, skončí omráčená a bez několika pint krve na sedátku v temném koutě usedlosti. Ágnes pak objeví zvláštní shluk krys, který se velice podobá tomu, jaký viděla ve Férii. Jen se místo „matky krysy“ shlukují kolem něčeho jiného, něčeho tajemného a starého, co Ágnes nedokáže úplně identifikovat. Na krátkou chvíli se jí nad tím podaří získat duševní převahu, pak jí bytost ale proklouzne mezi prsty.
 • A protože už tuší, kde by žezlo mohlo být, vydá se pro něj...
 • Mark se mezitím, poté, co se mu podaří dopsat protokol, předat žezlo a zbavit se dotěrného komisaře, vydá do knihovny, aby si něco přečetl o vampirismu a možnosti jeho léčby. Přece jen zjistil, že škrábnutí od Godina mělo za následek asi nějakou drobnou nákazu, a rád by se jí zbavil. V několika knihách, které si na toto téma nechá přinést, najde nenápadně vložený letáček, který mu slibuje přesně to: Trápí vás náhlé záchvaty vedra, místy přecházející do pálení až spálení pokožky? Objevila se u vás náhlá a nevysvětlitelná alergie na česnek a stříbro? Chodíte poslední dobou stále méně a méně radši do kostela? Pomůžeme vám! 5 Wormholt Rd, Shepherd Bush, ptejte se po Dr. Stokovi.


 • P.S. A Rose slavnostně vystoupí z Toho druhého klubu dobrodruhů.


No comments:

Post a Comment